wz

Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku:
Hokejové MS, skupina D: Norsko - Dánsko 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)

Dánské hokejisty čeká boj o udržení - (09.05.2006)
- zpět
R i g a - Třetím osmifinálových soupeřem Česka na mistrovství světa v Rize budou hokejisté Norska. Ti si zajistili postup do další fáze turnaje vítězstvím 6:3 v severském derby nad Dánskem. Doplnili tak již dříve známé postupující ze základní skupiny D, týmy Kanady a Spojených států. Dánsko bude hrát o udržení..

Norové o své výhře rozhodli v početních výhodách, ve kterých vstřelili čtyři branky.


Zápas nejslabších celků skupiny, které předešlé zápasy prohrály, začal lépe pro Nory, kteří se v 17. minutě dostali zásluhou Matse Tryga do vedení.

Dánové však ještě v prvním dějství skóre otočili, když potrestali fauly soupeře. Na 2:1 zvýšil pouhou vteřinu před sirénou při hře pěti proti třem Kim Staal.

I po přestávce se vše důležité stalo při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Norové využili tři po sobě jdoucí přesilovky a vypracovali si dvoubrankové vedení, které ještě na začátku třetí třetiny zvýšil Marius Holtet.

Dánové ale nerezignovali a Jannik Hansen krátce nato rovněž v početní výhodě snížil. Vzápětí měli Dánové šanci zdramatizovat duel ještě více, když hráli dlouhou přesilovku pěti proti třem, brankáře Gundersena ale nepřekonali.

Proti bránící čtveřici se jim to pak podařilo, ale na zvrat v zápase to už stejně nestačilo. Při závěrečné hře bez brankáře navíc ještě jednou inkasovali.

Výsledek - skupina D:
Norsko - Dánsko 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Mats Trygg (Myrvold, Vikingstad), 29. Hansen (Bastiansen, Ask), 31. Skröder (Mats Trygg, Vikingstad), 34. Thoresen (Vikongstad, Myrvold), 42. Holtet (Bastiansen, Ask), 60. Vikingstad (Mats Trygg) - 18. D. Nielsen, 20. Staal (Green), 44. Hansen (D. Nielsen). Rozhodčí: Schütz - Schröter (oba Něm.), Zatta (It.). Vyloučení: 10:9. Využití: 4:2. Diváci: 3100.

Norsko: Gundersen - Ryman, Myrvold, Mats Trygg, Nilsen, Lund, Jakobsen, Holos - Skröder, Vikingstad, Thoresen - Spets, Holtet, Ask - Marius Trygg, Hansen, Bastiansen - Marthinsen, Andersen, Nygard - Nagel. Trenér: Roy Johansen.

Dánsko: Hirsch - Pander, Johnsen, Schioldan, D. Nielsen, Andreasen, Dahlmann, Boedker - Nordby-Andersen, Green, Staal - F. Nielsen, Kjaergaard, J. Nielsen - Regin, Hansen, Degn - Smidt, Reinert, Pyndt. Trenér: Mikael Lundström.