wz

Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku:
Hokejové MS, osmifinálová skupina E: Norsko - Finsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Finsko si v derby poradilo s Norskem - (14.05.2006)
- zpět
R i g a - Hokejisté Finska si poradili v utkání osmifinálové skupiny E na mistrovství světa v Rize s reprezentací Norska. V severském derby zvítězili 3:0 a o prvenství ve skupině budou bojovat v pondělí večer proti Kanadě. Brankář Norrena, který proti Norům nahradil Antera Niittymäkiho, udržel čisté konto...

Do finské sestavy se už zařadil útočník Olli Jokinen, který po zranění doplnil kádr a proti Norsku se hned postavil do středu první formace k Miettinenovi a Peltonenovi.

V 10. minutě ale udeřil nově složený druhý útok a po přihrávkách Kallia a Pirnese překonal gólmana Gundersena Hentunen.

Norové favoritovi vzdorovali a druhou branku inkasovali až v 34. minutě, kdy zvýšil v přesilové hře Jussi Jokinen. Třetí trefu si připsal čtyři minuty před koncem Pirnes a Nory uchránil v utkání od vyšší porážky Gundersen, který pochytal celkem 37 střel.

Finský brankář Norrena, který dostal příležitost místo odpočívajícího Niittymäkiho, si připsal čisté konto díky 18 úspěšným zákrokům.

Výsledek - osmifinálová skupina E:
Norsko - Finsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Hentunen (Pirnes, Kallio), 34. J. Jokinen (Nummelin), 56. Pirnes (Hentunen, Kallio). Rozhodčí: Jonák (SR) - Jakobsen (Dán.), Vasko (Běl.). Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 7345.

Norsko: Gundersen - Ryman, Myrvold, J. Nilsen, Mats Trygg, Jakobsen, Tolös, Lund - Skroeder, Thoresen, Vikingstad - Bastiansen, Ask, Holtet - Marius Trygg, Spets, Hansen - Andersen, Marthinsen, Nagel - Nygard. Trenér: Roy Johansen.

Finsko: Norrena - Nummelin, Berg, Kukkonen, Lehtonen, Mäntylä, Saravo, Luoma - Miettinen, O. Jokinen, Peltonen - Hentunen, Pirnes, Kallio - J. Jokinen, M. Koivu, T. Ruutu - Bergenheim, Hahl, J. Ruutu - Rita. Trenér: Erkka Westerlund.