wz

-

11
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové MS, skupina A: Slovinsko - Lotyšsko 1:5 (1:0, 0:4, 0:1)
Lotyšsko slaví. Je v osmifinále šampionátu (09.05.2006) - R i g a - Branková smršť ve druhé třetině rozhodla, že domácí Lotyšsko postupuje do osmifinále na domácím šampionátu v Rize. Naopak do bojů o udržení elitní skupiny mistrovství světa po prohře 1:5 spadli hokejisté Slovinska. Svěřenci Františka Výborného sice vyhráli úvodní část duelu, ve druhé ale odpadli.......pokračování

12
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové MS, skupina D: Norsko - Dánsko 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)
Dánské hokejisty čeká boj o udržení (09.05.2006) -
R i g a - Třetím osmifinálových soupeřem Česka na mistrovství světa v Rize budou hokejisté Norska. Ti si zajistili postup do další fáze turnaje vítězstvím 6:3 v severském derby nad Dánskem. Doplnili tak již dříve známé postupující ze základní skupiny D, týmy Kanady a Spojených států. Dánsko bude hrát o udržení.......pokračování
-
13
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Mistrovství světa v hokeji, skupina A: Česko - Finsko 3:3 (2:1, 1:0, 0:2)
Hokejisté proti Finům vedení neudrželi (09.05.2006) -
R i g a - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Čeští hokejisté nedotáhli do vítězného konce parádně rozehraný zápas s Finskem. Do třetí třetiny sice vstupovali s dvoubrankovým náskokem, ale soupeř záhy v přesilovce snížil a 72 vteřin před koncem přetavil narůstající tlak ve vyrovnávací branku na 3:3 Nummelin.......pokračování

14
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové MS, skupina D: Kanada - USA 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Zámořské derby těsně vyhrála Kanada (09.05.2006) -
R i g a - Prestižní zámořské derby rozhodla největší hvězda hokejového mistrovství světa v Lotyšsku. Ve 48. minutě vstřelil Brendan Shanahan vítěznou branku Kanady, která díky jeho trefě porazila reprezentaci Spojených států 2:1 a zajistila si první místo v základní skupině D. Tým USA skončil v tabulce druhý.......pokračování

15
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové MS, skupina C: Slovensko - Rusko 3:4, Kazachstán - Bělorusko 1:7
Slováci na sebevědomé Rusy nestačili (10.05.2006) -
R i g a - Tři využité přesilovky nasměrovaly ruské hokejisty k vítězství nad Slovenskem. Sborná díky výhře 4:3 postupuje do osmifinálové části šampionátu s plným ziskem čtyř bodů. To Slováci, kteří v základní skupině C porazili jen slabý Kazachstán, postoupili bez bodu a o čtvrtfinále budou bojovat s osmifinálovými soupeři.......pokračování

16
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové MS, skupina B: Ukrajina - Itálie 4:2, Švédsko - Švýcarsko 4:4
Švýcaři favorizovaným Švédům sebrali bod (10.05.2006) -
R i g a - Program základních skupin na mistrovstvím světa vyvrcholil dramatickým duelem Švédsko - Švýcarsko. Zápas skupiny B, který poznamenala dlouhá přestávka kvůli poškozenému ledu, skončil překvapením. Švýcaři proti favoritovi vybojovali remízu 4:4 a do osmifinále postupují se třemi body, stejně jako Švédové.......pokračování

17
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové MS, osmifinálová skupina F: Rusko - Ukrajina 6:0 (1:0, 0:0, 5:0)
Rusové ve třetí části Ukrajinu rozdrtili (11.05.2006) -
R i g a - Čtvrté vítězství si na mistrovství světa v Lotyšsku připsali hokejisté Ruska. Ve svém úvodním zápase osmifinálové skupiny F deklasovali Ukrajinu 6:0. Vysoká výhra se ale nerodila lehce, Rusové soupeře přejeli až ve třetí třetině, kterou vyhráli 5:0. Tři body za gól a dvě asistence si připsal Ovečkin.......pokračování

18
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové MS, osmifinálová skupina E: Kanada - Lotyšsko 11:0
Kanada rozdrtila Lotyše v přesilovkách (11.05.06) -
R i g a - V nácvik přesilovek si proměnili kanadští hokejisté zápas s domácím Lotyšskem. Vyhráli 11:0 a devět branek vsítili v přesilovkách. Zápas byl dvakrát přerušen, protože nespokojení diváci zasypali ledovou plochu odpadky. Protestovali tak proti tomu, jak utkání řídil americký rozhodčí Rick Looker.......pokračování

19
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové mistrovství světa, osmifinálová skupina: Česko - Norsko 3:1
Český tým se trápil, nakonec ale vyhrál (12.05.2006) -
R i g a - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Vítězství nad Norskem stálo české hokejisty nečekaně moc sil a nervů. Severský celek dobře bránil, vyrážel do protiútoků a v přesilovce se dostal do vedení. Český tým neoslnil, nakonec ale houževnaté Nory zdolal 3:1. Vítěznou branku vstřelil Jaroslav Balaštík.......pokračování

20
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové MS, skupina F: Švýcarsko - Slovensko 2:2, Švédsko - Bělorusko 4:1
Slováci proti Švýcarům vedení neudrželi (12.05.2006) -
R i g a - Hokejisté Slovenska promrhali dvoubrankové vedení a remizovali ve svém prvním utkání v osmifinálové části mistrovství světa se Švýcarskem 2:2. Švýcaři vyrovnali na 2:2 v power-play necelé dvě minuty před koncem. Ve večerním utkání skupiny F porazili Švédové Bělorusy 4:1, když už po první části vedli 4:0.......pokračování