wz

-

1
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku:
Základní skupina D: USA - Norsko 3:1 (0:1, 1:0, 2:0), Dánsko - Kanada 3:5 (0:3, 3:0, 0:2).

Brown hattrickem zachránil hokejisty USA - (05.05.2006) - R i g a - Hokejisté Norska dlouho sahali v zahajovacím duelu hokejového mistrovství světa v Rize po překvapení. Úvodní třetinu nad Američany vyhráli, po druhé byl stav nerozhodný 1:1. Pak ale zaúřadoval střelec vyrovnávací branky Dustin Brown. Dalšími dvěma góly zkompletoval hattrick a rozhodl o výhře USA 3:1.......pokračování

2
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Základní skupina A: Finsko - Slovinsko 5:3
Slovinci na úvod řádně potrápili Finy (05.05.2006) - R i g a - V utkání s outsiderem skupiny A se favorizovaní Finové nečekaně trápili. Slovinci, nedělní soupeř Česka, vedli v úvodní třetině překvapivě 2:0, ve druhé části ještě 3:2. Finové ale dokázali vyrovnat a ve třetí třetině duel otočili. Tým, který vede český kouč František Výborný, podlehl Seveřanům 3:5.......pokračování
-
3
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Základní skupina A: Lotyšsko - Česko 1:1 (1:1, 0:0, 0:0)
Češi jen remizovali, selhali v koncovce (05.05.2006) - R i g a - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nadšeně bojující Lotyšsko podporované frenetickými diváky uhrálo s Českem senzační remízu. Úřadující mistři světa byli sice po celý zápas hokejovějším týmem, ale neschopností v koncovce si vítězství nezasloužili. Část viny za výsledek padá i na hlavu brankáře Hniličky.......pokračování

4
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové MS, skupina C: Bělorusko - Slovensko 2:1, Rusko - Kazachstán 10:1
Bělorusové senzačně porazili Slováky (06.05.2006) - První favorit na mistrovství světa v Lotyšsku klopýtl. Slovenští hokejisté nestačili ve svém úvodním vystoupení v základní skupině C na Bělorusko, jemuž podlehli 1:2. To Rusové se ve druhém sobotním utkání s hokejisty Kazachstánu vůbec nepárali, i díky hattrickům Ovečkina a Semina je deklasovali 10:1......pokračování

5
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové MS, skupina B: Švýcarsko - Itálie 3:1, Ukrajina - Švédsko 2:4
Švýcaři otočili zápas až v poslední třetině (06.05.2006) -
R i g a - Až v poslední třetině otočili švýcarští hokejisté nepříznivý vývoj zápasu s Itálií na mistrovství světa v Rize. Soupeř vedl od 31. minuty gólem Ioba, ale nakonec odešel z úvodního utkání skupiny B poražen 1:3. Ve druhém utkání skupiny udolali díky čtyřem využitým přesilovkám Švédové tým Ukrajiny 4:2.......pokračování

6
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové MS, skupina D: USA - Dánsko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Kanaďané i Američané si zajistili postup (07.05.2006) - R i g a - Hokejisté USA si připsali druhé vítězství na mistrovství světa v Lotyšsku. Dány porazili lehce 3:0. Soupeře přestříleli v poměru 37:19 a duel rozhodli ve druhé části, kterou vyhráli 2:0. Kanaďané v druhém utkání skupiny D deklasovali Nory výrazně 7:1 a stejně jako Američané se kvalifikovali do osmifinále.......pokračování

7
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové mistrovství světa, skupina A: Česko - Slovinsko 5:4 (4:1, 1:2, 0:1)
Hokejisté zabrali, ale Slovinci je potrápili (07.05.2006) - R i g a - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Čeští hokejisté vydřeli výhru. Po páteční remíze s Lotyšskem začali střílet góly a nad Slovinskem zvítězili 5:4. I když to pro Slovince vypadalo už v desáté minutě na debakl, nakonec nadělali svěřenci Františka Výborného českému národnímu týmu velké problémy.......pokračování

8
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové MS, skupina A: Finsko - Lotyšsko 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Finové domácí Lotyše hladce přehráli (07.05.2006) - R i g a - Dva postupující týmy ze základní skupiny A na hokejovém mistrovství světa jsou jasní. České hokejisty doprovodí do dalších bojů Finové. Ve svém druhém utkání na turnaji smetli domácí Lotyšsko 5:0. O tom, kdo bude třetím osmifinalistou a kdo si naopak zahraje o udržení, rozhodne úterní duel Lotyšů se Slovinci.......pokračování

9
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové MS, skupina C: Rusko - Bělorusko 3:2, Slovensko - Kazachstán 6:0
Slováci důležitý zápas zvládli a postupují (08.05.2006) - R i g a - Ve druhém utkání na mistrovství světa v Rize porazilo Slovensko Kazachstán 6:0 a zajistilo si postup do osmifinálové skupiny F. Jednou brankou a dvěma asistencemi přispěl k výhře Rastislav Pavlikovský a gólman Karol Križan udržel čisté konto. Slovákům se však zranil jeden z klíčových hráčů- Marian Hossa.......pokračování

10
Mistrovství světa 2006 v Lotyšsku: Hokejové MS, skupina C: Švýcarsko - Ukrajina 2:1, Švédsko - Itálie 4:0
Švýcarsko a Švédsko postupují (08.05.2006) - R i g a - Hokejisté Švédska a Švýcarska si zajistili postup do osmifinálové části mistrovství světa v Rize. Švédové už nastoupili se čtyřmi posilami z NHL a detroitský kvartet se podílel nahrávkami na všech gólech týmu. Tři branky vstřelili vítězové v přesilovkách, kterých přitom měli méně než Itálie.......pokračování